REKLAMA
LPG
Zamknij
Następne zdjęcie
Cała galeria
1 z 4
fot. Texa / Identyfikator Czynnika firmy Texa potrafi rozpoznać jego rodzaj, nie dopuszczając do wymieszania dwóch rodzajów gazów stosowanych w układach klimatyzacji. Jest seryjnie montowany w urządzeniu 770S, opcjonalnie także w 780R i 760R poprzednie następne
02.04.2013

Wiosenna promocja firmy Texa

REKLAMA Wiosenna promocja firmy Texa fot. Texa

Od początku 2013 r. wszystkie nowo homologowane samochody, zgodnie z dyrektywą 40/2006/CE, muszą używać w układach klimatyzacji innego niż dotychczas czynnika chłodzącego - R1234yf. Wśród modeli samochodów, które wykorzystują już nowy czynnik można wymienić Hyundaia i30 i Santa Fe, Kię Cee'd i Sorento, Opla Mokkę, Mitsubishi Space Star oraz Chevroleta Malibu.
REKLAMA
Obsługa klimatyzacji urządzeniem Texafot. TexaKorzystając z wiosennej promocji firmy Texa można wzbogacić się o interfejs diagnostyczny NanoService

Texa, wychodząc naprzeciw pojawiającemu się zapotrzebowaniu rynku już w zeszłym roku wprowadziła do oferty urządzenia do obsługi układów klimatyzacji, które mogą pracować na nowym (lub starym) czynniku - Konfort 700R, Konfort 720R, Konfort 760R. Każde z nich jeśli jest przystosowane do pracy z czynnikiem R134a można w każdej chwili dostosować do pracy z nowym czynnikiem - R1234yf. Służy do tego odpowiedni zestaw, zawierający elementy, które należy wymienić.

Interfejs diagnostyczny Texa Nanofot. TexaNanoService jest interfejsem diagnostycznym dedykowanym przede wszystkim do warsztatów szybkiej obsługi

Urządzenie Konfort 770S jest także dostosowane do pracy z nowym czynnikiem - R1234yf.

Sztandarowym produktem jest urządzenie Konfort 780 Bi-Gas, które może obsługiwać zarówno układy wykorzystujące stary czynnik R134a oraz nowy R1234yf.

Do końca kwietnia 2013 r., zakup urządzeń do obsługi klimatyzacji: Konfort 770S, 780R760R (zdjęcia w galerii) jest objęty promocją. Każdy zakup stacji do obsługi klimatyzacji jest premiowany interfejsem diagnostycznym NanoService, który pomaga w diagnozowaniu nie tylko układu klimatyzacji. Urządzenie wielkości wtyczki jest wpinane do złącza OBD. Pochodzące z niego dane są przekazywane bezprzewodowo za pomocą technologii BlueTooth i wyświetlane na ekranie urządzenia do obsługi klimatyzacji.

Seryjnym wyposażeniem urządzenia Konfort 770S jest Identyfikator Czynnika. Można go także zamówić do dwóch pozostałych, objętych promocją urządzeń.

Identyfikator Czynnika firmy Texa jest unikalnym w skali europejskiej narzędziem, które zostało wyróżnione w Innovation Award na targach Automechanika 2012. Potrafi prawidłowo rozpoznać rodzaj stosowanego w układzie klimatyzacji gazu (czynnika chłodniczego), co zapobiega konsekwencjom omyłkowego zmieszania różnych czynników i wytworzenia mieszanek, potencjalnie niebezpiecznych gazów.

 

REKLAMA

Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: Texagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.