REKLAMA
LPG
07.05.2018

Najlepsza instalacja LPG do... Nissana Qashqaia

Panująca w najlepsze moda na wszelkiej maści crossovery zaczęła się prawdopodobnie od tego właśnie samochodu, udanie łączącego cechy kompaktu i SUV-a. Qashqai może być "krzyżówką" także z punktu widzenia napędu, zastępując benzynę autogazem.
REKLAMA
Nissan Qashqai LPGfot. Nissan Qashqai okazał się wielkim hitem i to nie tylko ze względu na odkrycie nowej niszy na rynku, ale również z racji ponadczasowej urody
Wycena instalacji LPG do Nissana Qashqaia 2,0fot. gazeo.plRóżnicy w cenie na dłuższą metę nie zauważysz, więc może warto dopłacić?

Od niego wszystko się zaczęło

Zbyt bojowy jak na kompakt, zbyt „miękki” jak na rasową terenówkę – jeżeli w połowie lat 90. Toyota RAV4 wydawała się ostatnim stadium ujarzmiania wszędobylskich czteronapędówek, Qashqai swoim pojawieniem się na rynku 10 lat później pokazał, że ostatnie słowo ma dopiero zostać wypowiedziane. To nie jest samochód, który udaje, że potrafi więcej niż w rzeczywistości – jego możliwości poza asfaltem kończą się na szutrowej czy piaszczystej drodze, a więc da się nim pojechać na działkę bez ryzyka utknięcia po zjechaniu z utwardzonego traktu, ale przeprawa przez dzicz absolutnie nie wchodzi w grę. Co innego konwersja na napęd LPG, jak zresztą pokazał przeprowadzony przez nas test.

Wycena prawdę Ci powie

Mając już samochód, warto skorzystać z Wyceny Instalacji LPG – stworzonego przez gazeo.pl narzędzia, dzięki któremu bez wychodzenia z domu można zapytać wybrany warsztat o szacowany koszt montażu gazowego systemu zasilania. Wycena prezentowana jest w przejrzystej, atrakcyjnej graficznie i merytorycznie wyczerpującej formie, dzięki której od razu widać, z czego skomponowana jest proponowana przez warsztat instalacja i co składa się na jej cenę. W wielu przypadkach warsztaty dają użytkownikom wybór, proponując kilka kompletacji na bazie podzespołów różnych marek.

Niebieski czy błękitny?

Warsztat AGPlus z Gorzowa Wielkopolskiego stawia w przypadku Qashqaia z 2-litrowym silnikiem o mocy 141 KM na sterownik Zenit Blue Box z oferty AG Centrum, połączony z listwą wtryskową Hercules tego samego producenta i reduktorem AT09 Artic z gamy Tomasetto. Do tego lubryfikacja marki JLM, z rozdzielaczem środka ochronnego do zaworów i gniazd na każdy cylinder osobno w celu zapewnienia równomiernego rozprowadzania. Proponowane kompletacje są jednak dwie, ponieważ AGPlus daje klientom wybór między wersją sterownika obsługującą OBD a taką, która z pokładową diagnostyką nie współpracuje. Różnica w cenie wynosi niespełna 200 zł na korzyść odmiany prostszej (2821 kontra 3020 zł) i jak na nasz gust, warto zdecydować się na tę niewielka dopłatę. Tak czy inaczej, po pół roku jazdy instalacja LPG zacznie już na siebie pracować, a więc sprawa jest prosta: masz Qashqaia – czym prędzej go konwertuj!


Ładowanie video...

 


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: AGPlus, informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.