16.02.2015
Jaką instalację LPG wybrać?

Alfa Romeo 159 (2011), 1.8 TBI 16V 1.7 200 KM (147 kW)


Praktyk:

Silnik 1.8 TBI 16V (200 KM) w Alfie Romeo 159 to jednostka napędowa z bezpośrednim wtryskiem benzyny, która wymaga dedykowanej instalacji gazowej. Według informacji jakie mam silnik ten (kod 939.B.1000) został opracowany przez przynajmniej dwóch producentów gazowych układów zasilania.

Jednym z systemów, który może posłużyć do zasilania tego silnika LPG jest instalacja Zavoli Direct, która jest systemem IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej z dotryskiem benzyny). Silnik w trybie zasilania LPG oprócz paliwa gazowego będzie zużywał także pewną ilość benzyny, która służy do chłodzenia i oczyszczania z produktów spalania końcówek, umieszczonych w komorach spalania, wtryskiwaczy benzynowych. Nie można ich po prostu wyłączyć, ponieważ uległyby uszkodzeniu.

Innym systemem, który może posłużyć do zasilania tego silnika jest instalacja jest Direct LiquiMax-2.0 firmy Prins. Jest to system V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej wprost do komór spalania przez oryginalnie montowane w silniku wtryskiwacze benzynowe). Silnik wyposażony w ten system w trybie pracy na LPG będzie zużywał wyłącznie paliwo gazowe. Wtryskiwacze benzynowe są cały czas używane, a zamiast benzyny płynie przez nie LPG.

Do tego samochodu pasują instalacje:
Prins, Zavoli.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.