14.10.2010
Pytanie o eksploatację instalacji.

Auto traci moc na gazie Lanos 1.5 8v

samochód: Daewoo 1999 r. | 8V | 86 koni
typ instalacji: zwykła, podciśnieniowa

Pytanie

Witam, moje auto traci moc na niskich biegach, występuje też na nich szarpanie, ma problem z wjechaniem na wzniesienie, po wciśnięciu pedału gazu silnik wyje a auto z trudnością daje radę, po popuszczeniu pedału gazu i ponownym delikatnym jego dodawaniu jakby wszystko się wyrównywało ale tylko do kolejnego wzniesienia lub próby wyprzedzenia innego pojazdu. Dodam, że na benzynie problem nie występuje, wtryski zostały zregenerowane jak również głowica z zaworami po generalnym remoncie, wymienione przewody wys. napiecia i jest iskra na świecach a mocy nie ma:( czy ktoś może mi mi coś doradzić?

Praktyk:

Tego typu objawy mogą sugerować problemy ze zbyt małą dawką gazu przy większym obciążeniu. Problem ten może być niezauważalny przy statycznej regulacji instalacji (na postoju w warsztacie). Wobec powyższego zalecam przeprowadzenie próby drogowej z podłączonym odpowiednim programem diagnostycznym, co pozwoli stwierdzić czy dawka gazu jest prawidłowa.
Problem może też nie leżeć w samej regulacji lecz w drożności poszczególnych elementów instalacji jak np.: przewodu miedzianego pod autem, zaworu gazowego z filtrem lub reduktora.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.