23.09.2009
Jaką instalację LPG wybrać?

BLOS czy sekwencja?

samochód: BMW Seria 3 1991 r. | 16V | 136KM
typ instalacji: zwykła, podciśnieniowa

Pytanie

Witam,Jestem użytkownikiem BMW 318 is (buda e30). Silnik jak wiadomo jest na Motronicu 1.7. W tym momencie mam zainstalowaną instalację BRC z blosem. Osiągi są jak najbardziej zadowalające lecz spalanie gazu czasem jest naprawdę duże (blos regulowany na hamowni). Mam możliwość zakupu używanej instalacji BRC Sequent.1. czy warto taką instalkę zakupić i założyć czy raczej nie będzie większej różnicy. 2. mam zainstalowaną butlę w kole, do której wchodzi 34,5l LPG. Czy jest możliwa instalacja drugiej butli w samochodzie? (oczywiście chodzi mi o skromny zasięg...)

Praktyk:

Używana instlacja BRC sequent może przysporzyć sporo kosztów przy jej uruchamianiu. Jeżeli jedynym powodem chęci zmiany instalacji jest zwiększone czasami spalanie, niekoniecznie dobrym rozwiązaniem będzie zmiana systemu. Zużucie gazu to bardzo względna sprawa i czasami przy systemach wtrysku gazu samochody mogą dużo palić - nie zawsze to jest kwestia nieprawidłowego działania.
Jeżeli chodzi o montaż dodatkowego zbiornika gazu, to teoretycznie jest to możliwe. Wiąże się to jednak z dużym ryzykiem nieprawidłowego tankowania, jak również nie zużywania do końca gazu znajdującego się w tych zbiornikach. Lepszym rozwiązaniem wydaje się zamiana zbiornika na jeden większy.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.