30.09.2009
Jaką instalację LPG wybrać?

BRC czy LOVATO ?

samochód: Daewoo 1999 r. | 16V | 106 KM
typ instalacji: zwykła, podciśnieniowa

Pytanie

Witam !Pewnie się powtarzam, ale nie mam zbytnio czasu na zbędne szukanie wśród milionów pytań zawartych na stronie.A więc chciałbym prosić o poradę w sprawie instalacji gazowej. Posiadam Lanosa 1.6 16 V, przebieg 140 tys. km no i rocznik 99’. Chce założyć do niego gaz. Teraz prosiłbym o radę.Po pierwsze BRC czy LOVATO ?Po drugie II czy IV generacji ?Pytam głownie ponieważ jestem z Gdańska a tu ceny instalacji są dość drogie. A mam znajomego mechanika w Ciechanowie, który jest mi w stanie założyć gaz II gen. firmy Lovato za ok 1000 zł . W Gdańsku zapłaciłbym gdzieś okolo 1800 zł za taką. A jeśli chodzi o BRC w Gda. II gen. to około 1900 zł.Proszę o poradę co robić ? Czy pakować sie w II gen. czy może lepiej dołożyć do sekwencji czy jak ? Bo oferta u mechanika z Ciechanowa jest bardzo kusząca. Zwłaszcza, że zależy mi na tym żeby było w miare tanio i dobrze.Aha rocznie robię gdzie w granicach 10 - 15 tys. km zależy jak się trafi.Prosiłbym o jak najszybszą pomoc. Dzięki z góry !

Praktyk:

Lanosy 16-zaworowe podczas eksploatacji na instalacji II generacji potrafią być dość uciążliwe jeżeli chodzi o zjawisko tzw. "strzału" (cofnięcie płomienia w układ dolotowy). Z tego względu zalecałbym montaż instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej).
BRC ma bogatsze doświadczenia niż Lovato - jeśli chodzi o systemy wtrysku gazu. Warto też rozważyć inne instalacje np. Stag czy Kme - produkowane są w Polsce przez co mają konkurencyjne ceny a jakościowo często są lepsze niż zagraniczne produkty.

Należy pamietać, że jeździmy "na instalacji" a nie "na cenie". Cena 1000 pln jest faktycznie kusząca, ale moim zdaniem jest to prosta instalacja bez tzw elektroniki - nie nadaje się ona do samochodu z sondą lambda i katalizatorem.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.