03.01.2015
Pytanie o eksploatację instalacji.

Bardzo duże spalanie gazu (Hyundai Trajet 2.0)

samochód: Hyundai Trajet 2000 r. | 16V
instalacja: Lovato
typ instalacji: zwykła, podciśnieniowa
reduktor: Zavoli

Pytanie

Jak już pisałem problem ze spalaniem zaistniał po wymianie parownika. Stary parownik przeciekał tj. ciekł z niego płyn chłodzący. Wszystkie parametry pracy silnika na benzynie i na gazie są prawidłowe. Usłyszałem ostatnio opinie że do silnika z taką mocą (136 KM) powinien być większy parownik. Obecnie jest zainstalowany 100 HP.

Dla przypomnienia spalanie na benzynie po mieście 9l/100km, a na gazie 17l/100km. Na starym parowniku spalanie mieściło się w granicach 12,5l/100km. Zdaje mi się, że gdyby gaz przelewał się przez reduktor to zdarzały by się tzw. strzały. Nic się niepokojącego nie dzieje. Czy dobrym rozwiązaniem byłoby wymienienie całej instalacji gazu na taką z wtryskiem np. STAG 300?

Praktyk:

"Strzały" przy instalacjach II generacji występują najczęściej przy zbyt ubogiej mieszance, a nie zbyt bogatej. Deklarowany przez producenta mniejsza wydajność reduktora nie musi stanowić problemu. Objawem niewydolności reduktora byłaby zbyt uboga mieszanka przy pełnym obciążeniu silnika. Jest to do zweryfikowania podczas próby drogowej. Podczas tej próby również można sprawdzić poprawność dawki gazu przy różnych obciążeniach silnika.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.