21.10.2009
Pytanie o eksploatację instalacji.

Brak dokumentów

samochód: Opel Astra 2005 r. | 16V
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Witam,Zakupiliśmy z mężem samochód od pośrednika, który odkupił go od dużej Firmy Leasingowej.Pojazd jest zadbany itd i co najważniejsze posiada instalację LPG firmy BRC zamontowaną w serwisie Opla - pierwsza faktura z fabryki.Niestety tu pojawia się problem, ponieważ w dowodzie rejestracyjnym nie mam takiej adnotacji, ani też nie posiadam żadnej dokumentacji (homologacja i atest zbiornika).Jak wyczytałam duplikat mogę uzyskać od producenta (Stako) i z tym nie ma kłopotu, ale z homologacją jest gorzej. Jak się dowiedziałam w Oplu, gdzie była montowana instalacja nie mają dokumentów. Czy jest jeszcze inny sposób na uzyskanie duplikatu tej homologacji i tym samym możliwość uzyskania wpisu w dowodzie rejestracyjnym pojazdu?Proszę o pomoc.PozdrawiamMonika

Praktyk:

Po duplikat wyciągu ze świadectwa homologacji, który umożliwi dokonanie wpisu w dowodzie rejestracyjnym, najlepiej zgłosić się do właściciela świadectwa homologacji. Zakład montażu zrzeszony jest w sieci partnerskiej i wystawia wyciągi ze świadectwa homologacji zgodnie z umową z właścicielem świadectwa homologacji. Właściciel świadectwa homologacji powinien mieć pełną dokumentację każdego montażu i bez problemu powinnien być w stanie wydać dupllikać wyciągu ze świadectwa homologacji.
W przypadku instalacji BRC proszę skontaktować się z firmą Czakram z Tarnowa - to dystrybutor BRC (dane teleadresowe znajdzie Pani w naszej bazie firm).
Atest na zbiornik tak jak Pani napisała bez problemu można odtworzyć w fabryce.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.