26.05.2010
Jaką instalację LPG wybrać?

Chciałbym założyć gaz

samochód: Subaru Legacy 2005 r. | 4V | 165 bez turbo

Pytanie

Witam, posiadam Subaru Outbacka (przebieg ok.11500) i zastanawiam się nad założeniem instalacji gaz.Niestety warsztaty proponują mnogość rozwiązań do Subaru i to mnie niepokoi i zarazem zastanawia - np. Stag3, Stag4, BRC, Bigas, Landi.Nieukrywam, że trochę się pogubiłem więc mam poważny dylemat.Swoją drogą orientuje się, iż na Bigasie Subaru daje bez problemu radę ale do warsztatu mam zdecydowanie za daleko. No i czy konieczna lubryfikacja jak i słabe podobno gniazda zaworów - bo tutaj odpowiedzi były zgoła różne. Wobec powyższego proszę o poradę.Dziękuję

Praktyk:

Silniki Subaru 4 cylindrowe w układzie Bokser wolnossące dobrze spisują się na instalacjach IV generacji. Z marek wymienionych przez Pana, najwieksze doświadczenie w tych silnikach mam z instalacjami Stag 300 plus lub premium i Landi Renzo.
Myślę, że również BRC i Bigas bez problemu sprawdzą się w tym aucie. Jeżeli chodzi o lubryfikację, to bez względu na instalację polecam jej zastosowanie. Jeżeli silnik nie posiada hydraulicznej regulacji luzów zaworowych to bezwględnie należy pamiętać o konieczności okresowej kontroli, ewentualnie regulacji tych luzów. Zaniedbanie może doprowadzić do uszkodzenia gniazd zaworowych.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.