07.11.2015
Pytanie o eksploatację instalacji.

Citroën C4 (2011), 1.6 120 KM (88 kW) VTi 120


Pytanie:

Której firmy instalacja najlepiej sprawdzi sie w moim silniku. Serwisy BRC mówią ze tylko BC się sprawdzi, drugi, że tylko Landi Renzo, a jeszcze jeden poleca STAGa QBOXa. Prosze o pomoc, która instalacja (a może jeszcze inna) będzie najlepiej pracować najłatwiej wyregulować z moim silnikiem. Podobno musi być emulator paliwa i dotryskiwanie paliwa w czasie jazdy na gazie. Może konkretnie jeszcze jakie podzespoły będa najlepsze odnośnie STAGa?

Może polecicie państwo jaki dobry warsztat w Warszawie, okolice Włochy, Ursus, Ochota, Bemowo.

Pozdrawiam

Praktyk:

Silnik ten nie wymaga stosowania szczególnych komponentów i będzie dobrze pracował na LPG z wszystkimi wymienionymi w pytaniu systemami. Można w nim zastosować typowe zestawy montażowe oferowane przez producentów/importerów. Może to być instalacja IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub system V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Co do dotrysku benzyny to nie jest on wymagany, natomiast aby wskaźnik poziomu benzyny działał poprawnie niezbędne jest zastosowanie emulatora poziomu paliwa. Jego działanie jest opisane w artykule Dlaczego samochód z LPG zużywa benzynę?

Emulator poziomu paliwa nie jest urządzeniem niezbędnym do prawidłowego działania systemu LPG. Resetuje on tylko wskazanie poziomu benzyny i teoretycznie można bez niego jeździć, natomiast w praktyce brak wskazania poziomu benzyny może być po prostu kłopotliwy dla użytkownika.

Jeśli chodzi o dodatkowe systemy to można rozważyć także jeszcze inne (oprócz STAGa) instalacje polskich producentów.

Myślę, że warto także przemyśleć dostępność serwisu danej marki i warunki gwarancji. Może to być wyznacznikiem tego czy w tym konkretnym przypadku warto zamontować dany system.

W zakresie wyboru warsztatu montującego warto skorzystać w wyszukiwarki gazeo.pl, która umożliwia m.in. ich filtrowanie po firmie/marce instalacji.

Do tego samochodu pasują instalacje:

AGIS, BRC, Elpigaz, KME, Landi Renzo, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.