09.11.2015
Który samochód wybrać do LPG?

Citroën C4 CACTUS (2015), Citroën C-Elysee (2015)?

Samochody:
- Citroën C4 CACTUS 2015 r., 1,2 PURE TECH 85 KM
- Citroën C-Elysee 2015 r., 1,6 116 KM

Praktyk:

Oba samochody z tego zestawienia można z powodzeniem dostosować do zasilania LPG z wykorzystaniem większości oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Nieco lepszą propozycją wydaje się Citroen C-Elysee 1.6 (116 KM) ponieważ z uwagi na zastosowanie hydraulicznych popychaczy w układzie rozrządu nie wymaga on stosowania lubryfikacji, natomiast silnik 1.2 (85KM) w Cactusie ma regulowane ręcznie luzy zaworowe i w związku z tym w przypadku zastosowania systemu IV generacji wymaga zastosowania układu lubryfikacji gniazd zaworowych. Jeśli do jego zasilania będzie użyta instalacja V generacji dodatkowa lubryfikacja nie jest wymagana.

Bez względu na rodzaj gazowego układu zasilania w silniku 1.2 (85 KM) należy okresowo (zgodnie z zaleceniami producenta silnika) sprawdzać i ewentualnie regulować luzy zaworowe.

 

Do tych samochodów pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.