03.11.2015
Pytanie o eksploatację instalacji.

Citroën Xsara Picasso (2001), 1.8

instalacja: Vialle
reduktor: Vialle

Pytanie:

Posiadam Citroena Xsara Picasso z 2001 r. 1.8 benzyna + gaz i objawy są następujące: kiedy auto pracuje na benzynie to chodzi elegancko i równiutko ale kiedy przełączyłem go na gaz (holenderski) to zaczyna wariować silnik. Mianowicie pracuje nie równo nie ma mocy już nie mówiąc o przyspieszeniu. Ostatnio byłem u mechanika, który zajmuje się instalacjami holenderskimi, podłączył komputer i okazało się, że pompa gazu podaje prawidłowe ciśnienie i nie pokazuje żadnego błędu. Polecił wymianę świec co uczyniłem ale problem nadal został.

Dodam jeszcze, że kiedy pojadę tak na przerywającym gazie czasami 5-10 km to zaczyna pracować normalnie ale kiedy pozostawie auto na noc w garażu to zaczyna znowu przerywać. Czy jest możliwość naprawy tego problemu u Was i ile to będzie kosztowało?

Dodam jeszcze że w przedziale silnika są takie elementy, które raczej nie są Citroena:
Aluminiowa płaska skrzynka z napisem GE/TEC i znaczkiem V (vialle), pudełeczko z napisem VITALTRONIC by Vialle, no i cała reszta kabelków i jakichś podejrzanych przewodów...

Praktyk:

Diagnostyka instalacji V generacji firmy Vialle nie może ograniczać się jedynie do sprawdzenia błędów w programie diagnostycznym. Opisane objawy mogą wskazywać na uszkodzenie pompy LPG.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.