17.10.2009
Jaką instalację LPG wybrać?

Co mogę zrobić?

samochód: Honda Accord 1997 r. | 100 kw
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Instalacja gazowa nie działa poprawnie od dnia założenia, to znaczy od dnia 26.08.2009 r. Co tydzień udaję się do FIRMY gdzie założono instalację i nie ma rezultatu. Monter twierdzi, że tak jest dobrze a silnik na gazie podczas jazdy szarpie. Czy mogę domagać się demontażu instalacji i zwrotu pieniędzy?

Praktyk:

Instalacja gazowa objęta jest gwarancją. Niestety gwarancja na instalację nie obejmuje sprawnego działania silnika czy układu benzynowego czy zapłonowego. Sprawne działanie tych układów jest podstawą poprawnego działania silnika na gazie. Zdarza się, że pomimo bezproblemowej (wg użytkownika) jazdy na benzynie, po zamontowaniu instalacji pojawiają się problemy z jazdą na gazie.
Gaz jako paliwo ma większe wymagania w stosunku do sprawności np. układu zapłonoweo i te niedomagania, które nie miały żadnego wpływu na jazdę na benzynie , podczas jazdy na gazie mogą wywoływać problemy (np. wspomniane szarpanie). Doświadczone zakłady montujące instalacje gazowe wiedzą na co zwrócić uwagę i często także same potrafią zweryfikować i naprawić np. układ zapłonowy czy benzynowy. Tych czynności nie obejmuje gwarancja i są płatne - tak jak w każdym innym serwisie samochodowym.

Proponuję udać się do innego warsztatu cieszącego się dobrą opinią wśród użytkowników samochodów z gazem w celu zasięgnięcia opinii i ewentualnie przeprowadzenia diagnostyki instalacji gazowej, a być może i benzynowej. Często przyczyna szarpania leży właśnie po stronie układu benzynowego (lub/i zapłonowego) mimo, że objawy występują tylko podczas jazdy na gazie.
Jeśli niedomagania wynikają ze złego działania instalacji gazowej i inny warsztat usunie usterkę można przedstawić fakturę i obciążyć kosztami zakład montażu. W takim jednak przypadku warto taką operację skonsultować z warsztatem gwarancyjnym - nikt nie lubi być zaskakiwany.
Dokładne warunki gwarancji powinny być opisane w karcie gwarancyjnej. Wg tych zasad zakład montażu ma czas i możliwość usunięcia wad/usterek. Dopiero jeśli to wszystko zawiedzie można wystąpić o demontaż i zwrot pieniędzy.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.