13.01.2014
Pytanie o eksploatację instalacji.

Co może być przyczyną palącej się lampki kontroli spalin?

samochód: Skoda Octavia 1996 r.
instalacja: Landi Renzo
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Skoda Octavia 2, 1.6, 102 KM, 2010r z fabryczną instalacją Landi Renzo.

Miesiąc temu zapaliła mi się lampka kontroli składu spalin. W trosce o dobro swojego auta pojechałem do serwisu Skody w celu ustalenia przyczyny tego stanu rzeczy. Niestety w wyniku dużego obłożenia pracą warsztatu mój problem nie został zdiagnozowany, lecz zapewniono mnie że to kwestia regulacji (bo te auta tak mają) i że każdy zakład gazowy mi to zrobi. Po wizycie w niezależnym warsztacie, który nie miał niestety kompa do mojego auta, padło przypuszczenie, że mam uszkodzony wtrysk. Zaznaczyć chcę, że autko na gazie jeździ jak nowe poza jednym: nieraz szarpnie na postoju.

Bardzo proszę o podpowiedź w tej sprawie, bo nie chciałbym dać się oskubać z kasy jeśli nie ma takiej potrzeby. W oczekiwaniu na odpowiedź będę szukał dobrego gazownika.

Pozdrawiam.

Praktyk:

W celu postawienia prawidłowej diagnozy niestety konieczna jest diagnostyka mechanika, który dysponuje sprzętem, a przede wszystkim wiedzą na temat układu benzynowego jak i danej instalacji gazowej. W poszukiwaniu warsztau moża posłużyć się naszą wyszukiwarką http://gazeo.pl/Warsztaty-LPG-CNG/mazowieckie,montaz-lpg-instalacji-gazowych,wr.html
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.