25.08.2010
Jaką instalację LPG wybrać?

Czy LPG dobre dla TTki?

samochód: Audi TT 199 r. | 180 KM

Pytanie

Dzień dobry. Kupiłem TTkę ale nie wiem czy:1. opłaca sie zakładać gaz?2. nie zaszkodzi silnikowi?3. podstawowe pytanie chyba, którą instalacje wybraćjak liczyłem to zwróci mnie sie po ok 18 miesiącach, poza tym słyszałem, że czas otwarcia wtrysku w gazie jest max 24ms a podobno w tej wersji czas otwarcia dla benzyny to ok 30ms, przez to autko przy wiekszym wciśnięciu pedała szarpie...chciałbym moją TTke lekko podchipowac (ok 30 KM, wiem że max mogę 40, ale nie chcę forsować silnika)dodam, że planowo zamierzam jeździć nią 2 lata ale kto wie czy to nie jest miłość na dłuższy czas...:]mam mętlik w głowie, jedni sa za inni nie, jeszcze inni namawiają i nawet proponują instalacje BRC Sequent 24 z najwiekszym reduktorem Genesius MAx...proszę bardzo o pomoc, nie chcę źle dla mojego silnika ale lepiej jak przed oczami śmigaja 2 złotowe nominały niź 5-cio złotówki...

Praktyk:

Decyzję odnośnie opłacalności ekonomicznej montażu musi Pan podjąć samodzielnie, tutaj niestety nie pomogę :-) Warto skorzystać z Symulatora Opłacalności Montażu na naszej stronie, który rozwieje Pana wątpliwości.
Jeżeli natomiast chodzi o możliwość adaptacji tego silnika na gaz, to jest na rynku parę instalacji, które powinny sobie z 210 konnym 4-cylindrowym silnikiem poradzić. Wydłużony czas wtrysku benzyny nie stanowi problemu, jest on jedynie "wskazówką" do zastosowania bardziej wydajnych wtryskiwaczy gazowych. Wśród instalacji, które można zastosować są np.: BRC, Landi Renzo.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.