16.04.2010
Pytanie o eksploatację instalacji.

Czy instalacja gazowa nie zaszkodzi silnikowi?

samochód: Toyota 4Runner 2000 r. | 24V | V6, ok.185 KM

Pytanie

Witam, Posiadam Toyotę 4Runner 3 generacji, poj.3400, V6 185 KM, benzyna.Samochód sprowadzony z USA. Zastanawiam się nad zamontowaniem instalacji gazowej, lecz mam parę pytań.1.Od machanika dowiedziałem się, że ten silnik źle toleruje benzynę wysokooktanową tj. Pb 98, jeżdżę na Pb 95, a gaz podobno ma wyższą liczbę oktanów.2.Czy zamontowanie instalacji nie doprowadzi do uszkodzenia głowicy, podobno to częste usterki?3.Jeśli można instalować do tego modelu, to jaka będzie najkorzystniejsza?Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam.

Praktyk:

Nie znam dokładnie tego silnika montowanego w 4Runner, ale najprawdopodobniej będzie to silnik bliźniaczy z montowanym w Toyocie Land Cruiser. W silniku tym są regulowane luzy zaworowe i podczas eksploatacji auta na gazie jest bardzo ważne by okresowe kontrolować ewentualnie je regulować.
Dodatkowo przy montażu instalacji dobrze jest zastosować zestaw do lubryfikacji gniazd zaworowych, mający na celu zmniejszyć ryzyko przedwczesnego zużycia głowic. Z marek instalacji dostępnych na rynku warto brać pod uwagę np.: AC Stag, BRC, Elpigaz, Landi Renzo.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.