12.06.2010
Jaką instalację LPG wybrać?

Czy mój samochód jest przystosowany do wstawienia instalacji?

samochód: Toyota Celica 1992 r. | 16V | 127kw, 156km

Pytanie

Witam,na początek dodatkowe informacje o moim samochodzie:- sonda lambda umiejscowiona przed katalizatorem- zalewany olej półsyntetyczny- średnie spalanie samochodu w normach podawanych przez producenta [8-11 litrów]- model samochodu często nazywany ST182- oryginalny przebieg 144 tys. km [samochód rodzinny]Chciałbym się dowiedzieć, czy samochód ten dobrze zniesie zasilanie gazem LGP, oraz jaką instalację można by było zainstalować [w moim obrębie jest warsztat wykonuje instalacje KME, IWEXIM, AUTRONIC]. Czy zalecałby Pan również zastosowanie w instalacji automatycznego smarowania, czy jest ono zbędne w tym przypadku. Jaką generację zasilania polecałby Pan?Samochód generalnie nie sprawuje żadnych problemów - regularnie serwisowany. Mam jednak pytanie katalizator ma już przeszło 18 lat.. prawdopodobnie już nie spełnia swojej funkcji i czy jego "wycięcie" wpłynie jakoś na sprawność instalacji mimo, iż sonda jest przed nim?Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc,Paweł

Praktyk:

Wycięcie katalizatora nie wpłynie negatywnie na pracę silnika na gazie, natomiast bywają przypadki, że po usunięciu katalizatora na skutek zmiany ciśnienia w układzie wydechowym podczas pracy na gazie przy hamowaniu silnikiem pojawiają się delikatne "strzały" w wydech. Zjawisko to raczej nie występuje podczas pracy na benzynie. Z tych względów polecałbym raczej wymianę katalizatora (także ze względów ekologicznych) lub w ostateczności zastosowanie w jego miejsce tłumika w celu utrzymania podobnego ciśnienia w układzie wydechowym.
Silniki Toyoty 2.0 dobrze znoszą eksploatację na gazie. Z powodu dość długiego kolektora ssącego (w tym modelu auta) polecam zastosowanie instalacji IV generacji - sekwencja. Z wymienionych przez Pana marek rozważyłbym instalację KME. W celu ochrony głowicy warto zastosować zestaw do lubryfikacji gniazd zaworowych.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.