18.10.2009
Jaką instalację LPG wybrać?

Czy możliwe jest bezproblemowe użytkowanie gazu w Audi S3?

samochód: Audi 1999 r. | 20V | 210 lub 225

Pytanie

Witam. Chciałbym zakupić Audi S3 (1999r.), z zamiarem założenia gazu. Czy jest możliwe bezproblemowe użytkowanie instalacji w tym aucie? oraz jaka moc lepiej poradziłaby sobie z instalacją (210 czy 225KM)? a może któraś z nich nie toleruje gazu? Na co zwrócić uwagę podczas instalacji / doboru jej??? Dziękuję.

Praktyk:

Z mojego doświadczenia wynika, że instalacje gazowe (IV generacji - sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej) spisują się bezproblemowo w silnikach, gdzie moc z jednego cylindra nie przekracza 50 KM. Zatem przy silnikach 4 cylindrowych 210 KM lub 225 KM, mogą występować problemy z utrzymaniem prawidłowego składu mieszanki w pełnym zakresie prędkości obrotowej. W wysilonych silnikach, w pewnych zakresach pracy (pełna moc, nagłe przyspieszenia, max prędkość), instalacja gazowa (IV generacji) może nie być w stanie zapewnić odpowiedniego składu, co może prowadzić do pracy silnika na ubogiej mieszance. W konsekwencji może doprowadzić to do uszkodzenia silnika.
Istnieją systemy V generacji (sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie ciekłej - np. holenderskie Vialle), które nie stwarzają takich ograniczeń, ale dostępne są one do wybranych modeli. Jeśli jest Pan zainteresowany takim systemem proszę sprawdzić jego dostepność w firmie LTA Polonia Kielce - dane adresowe dostępne są w naszej bazie.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.