25.09.2010
Jaką instalację LPG wybrać?

Czy można i jaką najlepiej wsadzić do tego Vana

samochód: Chevrolet Express 1996 r. | 8V | 161 KW

Pytanie

Chciałbym założyć instalacje gazową do tego Vana.Jaka była by najlepsza i czy istnieje możliwość montażu butli gazowej może kosztem zmniejszenia zbiornika paliwa, lub inna sugestia? Koło zapasowe jest pod spodem, ale to raczej zbyt mała pojemność. Szkoda tracić miejsce w części bagażowej.Zapasowe koło można zamontować na drzwiach.

Praktyk:

Silniki te wychodziły z dwoma rodzajami zasilania benzyny: wtryskiem jednopuntkowy (dwupunktowym z uwagi na V8) i wielopunktowym. W zależności od tego, który jest w Pana aucie polecam montaż instalacji II generacji przy dwupunktowym wtrysku paliwa, bądź instalację IV generacji - sekwencję w przypadku wielopunktowego wtrysku benzyny. Wśród instalacji II generacji może to być np.: KME Bingo, Tartarini, Elpigaz lub Stag. Natomiast z marek instalacji sekwencyjnych może to być np.: AC Stag, Elpigaz, Landi Renzo.
Jeżeli chodzi o montaż zbiornika, to pod uwagę brałbym raczej zbiornik w miejsce koła zapasowego. Pojemność takiego zbiornika może wynosić nawet około 90 litrów pod warunkiem oczywiście, że jest możliwość jego montażu w tym miejscu. Odradzam przeróbkę zbiornika paliwa, jest to dość kłopotliwe a uzyskane miejsce nie pozwoli na montaż zbyt dużego zbiornika gazowego. Mogą tez pojawić się problemy podczas przeglądów technicznych - zbiornik paliwa jest elementem homologowanym a ten po przeróbce nie będzie posiadał żadnych dokumentów.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.