16.09.2011
Jaką instalację LPG wybrać?

Czy można założyć LPG ?

samochód: Peugeot 308 2009 r. | 16V | 120

Pytanie

Witam.Proszę o pomoc. Chciałbym do swojego Peugota 308 SW założyć LPG. Silnik w nim zmontowany to 1,6 VTI (silnik zapłonowy z bezpośrednim wtryskiem).Część osób na różnych forach twierdzi, że nie ma instalacji do tego typu, a część, że można założyć wszystko.Ja się na tym nie znam absolutnie, więc proszę o poradę fachowców. Czy można zalożyć LPG do tego silnika, jeśli tak to jaką instalację, jaki jest średni koszt założenia tej instalacji, który warsztat polecają fachowcy na terenie Pabianic bądź Łodzi?Za udzielenie odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam całą redakcję.

Praktyk:

Osobiście nie mam doświadczenia z tym silnikiem. Jeżeli jest to rzeczywiście silnik z bezpośrednim wtryskiem do cylindra to musi być instalacja dedykowana do tego konkretnego silnika.
Jeżeli jest to jednak silnik z wtryskiem wielopunktowym do kolektora ssącego to rzeczywiście można zamontować instalację IV generacji. Aby rozwiać wątpliwości proponuję podjechać do renomowanej firmy w celu dokonania oględzin i odpowiednich pomiarów. Wówczas uzyska Pan rzetelną informację na temat rodzaju zasilania silnika w Pana aucie.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.