19.11.2009
Jaką instalację LPG wybrać?

Czy zakładać

samochód: Ford C-MAX 2004 r. | 16V | 145

Pytanie

Czy zakładać instalację do Focusa C-max 2.0 Duratec. Jak tak to jaka najlepiej współpracuje z silnikami Forda i jaki warsztat w Krakowie można polecić. W tym samochodzie jest jeszcze jedna sprawa z płytkim otworem na koło zapasowe (dojazdówka). Czy jest na to jakiś sposób ?

Praktyk:

Do tego auta proponowałbym instalację IV generacji (sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej). Z uwagi na konieczność częstszej, niż w przypadku eksploatacji na benzynie, kontroli i ewentualnie regulacji luzów zaworowych polecam montaż zestawu do lubryfikacji gniazd zaworowych. Spośród marek instalacji dostępnych na rynku warto brać pod uwagę np.; AC Stag, BRC, Landi Renzo.
W przypadku samochodów, w których jest płytkie miejsce na koło dojazdowe, po prostu montuje się zbiornik toroidalny. Występują one w różnych rozmiarach (średnica i wysokość). Można więc dobrać jego wysokość w zależności od potrzebnego zasięgu samochodu na gazie. Najmniejsze zbiorniki najczesciej zajmują niewiele więcej miejsca niż koła dojazdowe. W przypadku większych zbiorników można wyrównać podłogę w całym bagażniku poprzez dorobienie nowej podłogi (ze sklejki pokrytej wykładziną) - tracimy nieco z pojemności, ale zyskujemy równą podłogę i funkcjonalny schowek na różne przedmioty.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.