12.07.2011
Pytanie o eksploatację instalacji.

Czy zakładać gaz do Octavi 2010 r. 1.4 TSI 90kW????

samochód: Skoda Octavia 2010 r. | 4V | TSI 90kW (122 KM)

Pytanie

Witam serdecznie, chcę zakupić samochód marki Skoda Octavia 2010 rok, z silnikiem 1.4 TSI 90 kW(122KM). Do wyżej wymienionego samochodu chcę założyć gaz fabryczny w serwisie Skody. Pan z serwisu powiedział mi, że montaż instalacji gazowej nie wpłynie na jakość i dynamikę jazdy. Sam silnik swoją charakterystyką i dynamiką mi odpowiada, gaz chcę założyć ponieważ rocznie pokonują ponad 30 000 kilometrów. Moje pytanie brzmi: czy zamontowana instalacja gazowa z upływem czasu nie zacznie niekorzystnie wpływać na pracę silnika i jego ewentualną żywotność oraz awaryjność. Silniki TSI są nowoczesne, a w Internecie jest wiele opinii, mówiących o tym, że montaż gazu do nowoczesnych silników może się źle skończyć. Pozdrawiam, Mateusz

Praktyk:

Instalacje gazowe IV generacji do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny do cylindra w celu ochrony układu benzynowego funkcjonują wykorzystując lubryfikację benzyną tzn, w pewnym zakresie obciążeń silnik pracuje na benzynie. Odbywa się to automatycznie bez wiedzy i ingerencji kierowcy.
Pojawiły się na rynku instalacje kolejnej, V generacji również dedykowane do konkretnego silnika, gdzie silnik pracuje wyłącznie na gazie, natomiast instalacja gazowa wykorzystuje elementy układu benzynowego (Vialle).
Do aut marki Skoda na gwarancji dopuszczone są jedynie dedykowane instalacje IV generacji, a ich montaż nie powinien wpłynąć negatywnie na żywotność silnika.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.