31.03.2011
Pytanie o eksploatację instalacji.

Czym się różnią rodzaje instalacji???

samochód: Volkswagen Golf 1995 r. | 8V
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Mam jeszcze jedno pytanie ??? Czym się różnią instalacje gazowe Pierwszej, Drugiej i Trzeciej generacji??? U mnie mi ekspert mówił, że trzecia generacja do modelu mojego auta... A której generacji jest lepsza ta instalacja??? Czekam na szybką odpowiedź....

Praktyk:

Instalacje I i II generacji to tzw. instalacje mikserowe - gaz podany jest w układ dolotowy między filtrem powietrza a przepustnicą. Instalacja III generacji to tzw. wtrysk gazu grupowy - gaz doprowadzony jest do każdego cylindra osobno w kolektor ssący między przepustnicą a zaworami ssącymi. Instalacja ta eliminuje zjawisko "strzału" jak również nie wpływa w żaden sposób na zmianę właściwości trakcyjnych podczas pracy na benzynie. Za streowanie takim systemem odpowiada sterownik LPG, który jest podłączony do czujników pojazdu (między innymi do sondy lambda). Są jeszcze instalacje IV generacji - tzw. sekwencyjne systemy wtrysku gazu, która pracują w oparciu o sygnały wtryskiwaczy benzynowych.
Każda kolejna generacja jest nowocześniejsza i co za tym idzie, potocznie mówiąc "lepsza" ale nie zawsze system danej generacji możemy założyć do danego samochodu (głównie przez brak niezbędnych "sygnałów" potrzebnych do pracy - w przypadku np. VW Golfa z jednopunktowym wtryskiem nie można założyć instalacji sekwencyjnej ponieważ wymyślona została ona do samochodów z wielopunktowym wtryskiem gdzie są wtryskiwacze benzynowe w ilości odpowiadającej ilości cylindrów).
Generacje systemu dobiera się do danego samochodu - w zależności od możliwości i wskazań technicznych.


Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.