21.02.2015
Pytanie o eksploatację instalacji.

Daewoo Lanos (2002), 1.6 SX 106 KM (78 kW)

instalacja: Zenit
reduktor: Bedini
wtryskiwacze: Hana

Pytanie:

Witam,

Moja instalacja LPG przełącza się na gaz dopiero przy temperaturze 60ºC (tak ustawił gazownik) po przejechaniu około 2-4 km. W innych samochodach, u moich znajomych przełącza się 4 razy wcześniej. Niestety pochłania to sporą ilość benzyny. Wiadomo im zimniej tym dłużej trzeba czekać na przełączenie na LPG.

Wiem, że jest to wysoka temperatura przełączania, ale jak gazownik zmniejszył temperaturę do 40ºC to podczas przełączania na LPG strasznie szarpie samochodem. Silnik dławi się, dusi. Dopiero przy ustawionej temperaturze przełączania na 60ºC płynnie przerzuca.

Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Centralka Zenit 2005, wtryskiwacze szybkie Hana 2000, albo Valtek. Reduktor nie wiem jaki. Samochód Lanos 2002 r. 1.6 16V B.

Proszę o poradę

Dziękuję i pozdrawiam

Praktyk:

Silniki Daewoo 1,6 16V to wbrew pozorom wymagające jednostki napędowe pod względem eksploatacji na instalacjach IV generacji. Największe problemy są właśnie na zimnym i letnim silniku. Nie wszystkie sterowniki gazowe mają możliwość zniwelowania tego problemu i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest właśnie podniesienie temperatury przełączenia na zasilanie gazowe.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.