22.02.2015
Jaką instalację LPG wybrać?

Daewoo Lanos (2003), 1.4 SE 1.3 75 KM (55 kW)


Uwagi pytającego:

Lanos z 2003 roku, dwie sondy Lambda, wersja Euro III. Mam pytanie czy sekwencja czy zwykła instalacja podciśnieniowa? Jeśli sekwencja to jaka oraz jakie podzespoły powinny się w niej znaleźć? Słyszałem ze Valteki to szmelc. Osobiście byłbym za zamontowaniem w moim Lanosku instalacji zwykłej mieszalnikowej. Co Pan sądzi o tej instalacji? Bardzo proszę o odpowiedź.

Praktyk:

Z Lanosami wyposażonymi w sondę lambda za katalizatorem bywały problemy podczas eksploatacji na instalacjach II generacji (mieszalnikowych), pomimo zastosowania emulatora OBD. Problemy dotyczyły przestawiania dawki benzyny w czasie jazdy na gazie, zatem polecałbym instalację IV generacji (sekwencja).

Jeśli chodzi o wtryskiwacze Valtek to zdania są podzielone. Osobiście spotkałem się z tymi wtryskiwaczami z przebiegiem blisko 100 tys. km., a biorąc pod uwagę dość korzystną cenę tych wtryskiwaczy to bardzo przyzwoity wynik.

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Zavoli, Zenit.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.