10.09.2016
Jaką instalację LPG wybrać?

Daihatsu Sirion (2009), 1.0 L3 70 KM (51 kW)


Uwagi pytającego:

Cześć, Przemyślam o instalacji LPGTECH. Znam, że w Polsce jest montaż taniejsza. Mogę powiedzić do mnie, jakim sposobom zalegalizować rejestrację w Czechach, kiedy by miał montaż w Polsce. Bardzo dzięki i pozdrawiam do Polska, R

Praktyk:

Silnik 1.0 L3 (70 KM) samochodu Daihatsu Sirion (2009) można dostosować do zasilania LPG z wykorzystaniem większości oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Trzeba pamiętać by w przypadku zastosowania instalacji IV generacji zamontować układ lubryfikacji gniazd zaworowych.

Silnik ten ma także regulowane ręcznie luzy zaworowe, których wartości należy okresowo (co 30 tys. km) sprawdzać i ewentualnie korygować.

Nie znam dokładnie rynku czeskiego ale w wielu europejskich krajach obowiązuje regulamin 115, co oznacza, że system LPG musi być homologowany wg tego regulaminu w konkretnym samochodzie lub rodzinie samochodów. Niewykluczone, że w Czechach jest podobnie.

Niektóre firmy, np. AC S.A. - producent instalacji STAG ma tego typu homologacje wg regulaminu 115 na określone instalacje do konkretnych modeli samochodów.

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, EuropeGas, KING, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.