08.03.2010
Pytanie o eksploatację instalacji.

Dusi na zimnym

samochód: Alfa Romeo 146 1995 r. | 8V | boxer
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

WitamMam problem z gazem. Rano jak odpalę samochód to po przełączeniu się na gaz zaczyna go dusić, spadają mu obroty. Taki stan utrzymuje sie przez ok 1 min. Też jak stanę na parkingu i wrzucę go na 2tys. obrotów to zaczynają one nagle spadać do 1500obr. i powracają do 2 tys. i tak w kółko. Podczas jazdy już to nie występuje. Wcześniej miałem problem z tym, że samochód nie chciał wchodzić na obroty ale dysze zostały wymienione na węższe i problem zniknął. Ale zostały właśnie te dwa a gazownik twierdzi, że to przez świece? Tylko że je wymieniem jakieś 500km wcześniej więc wątpię i myślę, że chce mnie tylko spławić. Jak Pan myśli w czym może tkwić problem? Może trzeba wyłączyć opcje podgrzewania wtryskiwaczy bo z taką radą się spotkałem?Pozdrawiam

Praktyk:

Objawy, które Pan opisuje sugerować mogą nadal zbyt duże dysze wtryskiwaczy, stąd falowanie i nierównomierna praca silnika w czasie rozgrzewania.
Problemy z układem zapłonowym objawiałyby się raczej poszarpywaniem w momencie większego obciążenia i nie ustępowałyby całkowicie po pełnym nagrzaniu silnika.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.