05.11.2009
Pytanie o eksploatację instalacji.

Eksploatacja Mazdy 3 z gazem, lubryfikacja

samochód: Mazda 3 2004 r. | 16V | 104 km automat
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Witam. Instalację mam od około miesiaca i nurtują mnie dwie kwestie. Pierwsza to spalanie. Na benzynie auto w trybie mieszanym palilo 8,5 - 9 l, natomiast na gazie 13,5 - 13,8, może po regulacji to ustąpi, ale chciałbym jeszcze wiedzieć ile prawidłowo powinien spalać mój samochód. Czym jest to układanie się membran i czy gdy już się ułożą, spalanie może spaść. Następna sprawa to lubryfikacja. Mój "gazownik" odradzał mi instalację, twierdząc, że to i tak nic nie da, ja jednak trochę się niepokoję. Proszę wyrazić swoją opinie n/t montażu lubryfikacji w moim samochodzie. Chciałbym też się dowiedzieć, po co wogóle instaluje się lubryfikację i kiedy tak naprawde jest ona niezbędna. Co Pan sądzi o tym zestawie i o silnikach Mazdy z instalacjami LPG. Dziękuję i pozdrawiam.

Praktyk:

Spalanie rzędu 13,5-14 litrów gazu na 100 km przy silniku 1.6 16v i automatycznej skrzyni biegów nie wydaje się być zbyt duże w cyklu mieszanym. Chociaż przyjmuje się, że zużycie gazu może być większe do około 20% w stosunku do zużycia benzyny.
Przy instalacjach IV generacji tzw. układanie membran w reduktorze ma znikomy wpływ na zużycie paliwa. Samo układanie to proces pracy membran z gorącym płynem z układu chłodzenia i paliwem gazowym.
Zestawy do lubryfikacji mają na celu zmniejszyć ryzyko przedwczesnego zużycia gniazd zaworowych. Co do zasady stosuje się je w silnikach, w których zostały użyte takie materiały i technologia regulacji luzów zaworowych, których trwałość jest nieco mniejsza przy pracy na gazie.
Przy silniku Mazdy 1.6 16v, gdzie wymagana jest okresowa regulacja luzów zaworowych osobiście zalecam montaż takiego zestawu do lubryfikacji. Układy lubryfikacji nie są polskim wymysłem - to rozwiazanie z powodzeniem stosowane na rynku holenderskim, belgijskim, australijskim czy amerykańskim.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.