13.12.2009
Pytanie o eksploatację instalacji.

Falowanie obrotów

samochód: Volkswagen Golf 2003 r. | 16V | 77kW
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Mam instalację Sequent 24 od kwietnia 2009 i przejechane na niej około 15 tys, po przeglądzie polegającym na wymianie 2 filtrów i przejechaniu około 60 km, samochód po uruchomieniu i przełączeniu na gaz zaczął dławić się i zgasł. Po ponownym uruchomieniu i przełączeniu na gaz silnik zgasł.Kontynuowałem jazdę na benzynie bez najmniejszych problemów. Następnego dnia awaria ograniczyła sie do falowania obrotów biegu jałowego na gazie (obroty spadały z 700 na 600 po czym podskakiwały na 800) tak jakby silnik dławił się. Gazownik stwierdził awarię wtryskiwaczy gazu (co wydało mi się mało prawdopodobne). Instalacja jest na gwarancji, z powodu braku wtryskiwaczy, przeczyszczono wszystkie wtryski i problem chwilowo zniknął, ale po przejechaniu 2 km falowanie na biegu jałowym powróciło. Obecnie samochód przełącza się na gaz i jeździ na gazie bez najmniejszych problemów, pozostało falowanie obrotów biegu jałowego, które po przełączeniu na benzynę ustaje (choć ostatnio zaczęło pojawiać się również na benzynie).

Praktyk:

Sytuacja, z którą się Pan zetknął zdarza się dość często. "Olej" zalegający w wężach gazowych podczas wymiany filtra fazy lotnej zostaje częściowo przemieszczony do wtryskiwaczy gazu powodując ich niewłaściwe funkcjonowanie zwłaszcza przy pierwszym przełączeniu po nocy. Przeczyszczenie, którego dokonał serwisant najprawdopodobniej wyeliminowało przyczynę.
Falowanie obrotów na biegu jałowym w przypadku silnika VW 1.6 16v wynika często z zabrudzenia przepustnicy. Objaw ten pojawia się najpierw na gazie, a dopiero później można go zaobserwować również na benzynie. Usunięcie problemu polega na wyczyszczeniu bloku przepustnicy i wpisaniu parametrów adaptacji (przy pomocy przyrządu/programu diagnostycznego).
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.