29.01.2016
Jaką instalację LPG wybrać?

Ford Focus (2006), 1.6 16V 100 KM (74 kW)


Uwagi pytającego:

Jak ten silnik znosi eksploatację na LPG> Jedna osoba informowała mnie, że będzie potrzebna lubryfikacja lub dotrysk paliwa. Co jest lepsze dla tego silnika? Dziękuje za pomoc

Praktyk:

Silnik ten bardzo dobrze spisuje się na gazie i może być dostosowany do zasilania LPG z wykorzystaniem większości oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Wymaga on zastosowania lubryfikacji gniazd zaworowych (w przypadku zamontowania instalacji IV generacji). System V generacji nie wymaga dodatkowej lubryfikacji.

Osobiście jestem zwolennikiem stosowania lubryfikacji w silnikach które tego wymagają, choć dotrysk benzyny spełnia podobną rolę. Nie znam badań na ten temat ale wydaje mi się, że lubryfikacja jest trochę tańsza.

Bez względu na rodzaj zastosowanego gazowego układu zasilania należy okresowo (co około 30 tys. km) kontrolować i ewentualnie regulować luzy zaworowe w tym silniku.

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.