23.03.2015
Który samochód wybrać do LPG?

Ford Focus (2012), Opel Astra (2012)?

Samochody:
- Ford Focus 2012 r., 1.6 EcoBoost 150 KM (110 kW)
- Opel Astra 2012 r., GTC 1.4 Turbo 140 KM (103 kW)

Praktyk:

Silnik 1.4 Turbo 140 KM w samochodzie Opel Astra to jednostka napędowa z pośrednim wtryskiem benzyny i w związku z tym może być zasilany LPG z wykorzystaniem większości oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej). Instalacja do tego silnika będzie tańsza, ponieważ są to typowe, uniwersalne systemy LPG.

Silnik 1.6 EcoBoost (150 KM) w samochodzie Ford Focus to jednostka napędowa z bezpośrednim wtryskiem benzyny i wymaga dedykowanej instalacji LPG. Tego typu systemy oferuje kilku producentów samochodowych instalacji gazowych. Są wśród nich systemy IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej z dotryskiem benzyny) oraz instalacje V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej wprost do komór spalania przez oryginalne wtryskiwacze benzynowe).

Wykorzystując system IV generacji silnik w trybie pracy na gazie zużywa LPG oraz niewielką (zależną od sposobu eksploatacji samochodu) ilość benzyny. System V generacji pracując na gazie zużywa wyłącznie LPG.

Aby precyzyjnie dobrać instalację LPG do tego pojazdu niezbędna jest znajomość m.in. kodu silnika.

Do tych samochodów pasują instalacje:
LANDI RENZO, Prins, Vialle, Zavoli.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.