12.06.2010
Jaką instalację LPG wybrać?

Ford Focus st 170 i jego silnik ztec. Czy jest w ogóle możliwa instalacjia gazu?

samochód: Ford Focus 2003 r. | 4V | 173
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Spotkałem się na forach z opiniami iż do tego typu silnika nie pasuje instalacja gazowa, mianowicie z powodu porcelanowych gniazd zaworów, które to źle znoszą wysokie temp. i powodują wysokie temp w głowicy. Czytałem również o lubryfikatorze, że właśnie to może załatiwić tą sprawę. Interesuje mnie opinia i zdanie fachowca czy jest możliwa instalacja gazu do Forda Focusa st170, która by dobrze działała?I czy to jest prawdą o porcelanowych gniazdach zaworów.Z góry dziękuję i pozdrawiam

Praktyk:

Trudno mi jednoznacznie wypowiedzieć się co do rodzaju materiałów użytych na gniazda zaworowe w Fordach z silnikami zetec. Proponowałbym zasięgnąć opinii w warsztacie/serwisie zajmującym się marką Ford.
Prawdą jest natomiast, że eksploatacja na gazie może przyczynić się do skrócenia żywotności głowicy. Stosowanie zestawu do lubryfikacji ma na celu zmniejszenie ryzyka przedwczesnego zużycia gniazd zaworowych. Nie zwalnia to jednak z konieczności okresowej kontroli ewentualnie regulacji luzów zaworowych.
Decydując się na montaż należy brać pod uwage instalację IV generacji (sekwencyjny wtrysk gazu). Z marek może to być np. Landi Renzo, BRC, Stag, Elpigaz.

Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.