16.09.2013
Jaką instalację LPG wybrać?

Ford Mondeo 2001-2007 - LPG czy warto?

samochód: Ford Mondeo 1993 r. | 16V | Mondeo III z lat 2001-2007

Pytanie

Witam,

Interesuje mnie zakup Forda Mondeo MkIII z silnikiem benzynowym Duratec 2.0 16V lub 2,5 V6. Chciałbym oczywiście zamontowac do niego inst. LPG.

Jest tylko jeden problem - czy warto? Tak wiele się już nasłuchałem o tym jak to silniki Forda czy to w Focusach czy w Mondeo nie tolerują LPG, że się gniazda zaworów wypalają bo są jakieś ceramiczne czy jakoś tak, że po prostu nie są to silniki tolerujące na dłuższą metę to paliwo. Czy potrzebna jest lubryfikacja?

Ile jest w tym prawdy i jakiego typu instalację montować do tego samochodu, czy jakaś lepsza kombinacja STAGa wystarczy? Czy może lepiej szukać innego samochodu i go zagazować?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Praktyk:

Ryzyko przedwczesnego zużycia głowicy dotyczy silników 4-cylindrowych w Mondeo MKIII i do tych silników polecam montaż zestawu do lubryfikacji gniazd zaworowych. Nie ma takiej konieczności przy silnikach 2.5 i 3.0 V6. Te jednostki posiadają hydrauliczną regulację luzów zaworowych i bardzo dobrze znoszą eksploatacje na gazie. Instalacja STAG to bardzo dobra propozycja do tej gamy silnikowej.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.