21.11.2015
Który samochód wybrać do LPG?

Ford Mondeo (2012), Kia Cee`d (2014)?

Samochody:
- Ford Mondeo 2012 r., 2.0 Ecoboost 203 KM (149 kW)
- Kia Cee`d 2014 r., sw 1.6 GDI 135 KM (99 kW)

Praktyk:

Oba samochody z zestawienia są wyposażone w silniki z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Wymagają zatem zastosowania instalacji dedykowanych. Według wiedzy, do której mam dostęp wynika, że do silnika 2.0 Ecoboost (203 KM) w Fordzie Mondeo żaden z producentów nie opracował jeszcze systemu zasilania gazowego.

Natomiast jednostka napędowa 1.6 GDI stosowana w samochodzie Kia Cee'd została opracowana pod kątem zasilania LPG przez firmy: Landi Renzo, Prins, AC S.A. (STAG) i Vialle.

Są wśród nich systemy bazujące na instalacjach gazowych IV generacji, sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej z dotryskiem benzyny (Landi Renzo, STAG) oraz systemy VI generacji (Prins i Vialle), w których LPG w fazie ciekłej jest wtryskiwane wprost do komór spalania przez oryginalne wtryskiwacze benzynowe.

Systemy bazujące na IV generacji instalacji gazowych w trybie jazdy na LPG oprócz paliwa gazowego zużywają także niewielką (zależną od charakteru eksploatacji samochodu) ilość benzyny, natomiast instalacje VI generacji w czasie jazdy na gazie zużywają wyłącznie LPG.

Do tych samochodów pasują instalacje:
LANDI RENZO, Prins, STAG.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.