16.06.2011
Jaką instalację LPG wybrać?

Fusion 1,4 16v 80 KM rok 2009 jaka instalacja?

samochód: Ford Fusion 2009 r. | 16V | 80 KM
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Witam, Posiadam Forda Fusiona wyżej opisanego w temacie i chciałem zamontować do niego instalacje LPG ale kiedy dzwoniłem do serwisu Forda w sprawie instalacji odradzano mi oraz ostrzegano, że te silniki nie lubią gazu i, że może wystąpić ryzyko awari. Przestraszyłem się trochę ale potem wyczytałem na stronie Forda, że ludzie zakładaja i jeżdzą. Mam zatem pytanie, czy rzeczywiście mogę założyć instalacje do tego Forda? Jaką instalację najlepiej? I czy nie bedzie to ryzykowne? Przeczytałem również kilka postów na temat tego, że ludzie zakładaja instalacje z systemem lubryfikacji i chciałem się zapytać czy jest jakieś obejście tego albo jakieś nowe rozwiązanie technologiczne w tej sprawie ponieważ ta libryfikacja jest troche uciążliwa gdyż trzeba podobno codziennie sprawdzać częstotliwość przepływu tego płynu oraz trzeba go dość szybko uzupełniać co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Post w tej sprawie był umieszczony dość dawno więc chciałem się zapytać czy jest juz jakieś obejście tego systemu bo wyczytałem również, że dużo ludzi ma bez libryfikacji i na razie nie narzeka na nic. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź

Praktyk:

Niejednokrotnie spotkałem się z silnikami Forda 1.4 16V bezproblemowo funkcjonującymi na instalacjach IV generacji. Z marek instalacji można wybrać np.: AC Stag, BRC, Lovato, Landi Renzo.
Jeżeli chodzi zaś o lubryfikację, to do wymienionych instalacji zalecam montaż zestawu do lubryfikacji gniazd zaworowych, chociaż instalacja Lovato Smart umożliwia nieco inne rozwiązanie - mianowicie lubryfikację benzyną (podczas pracy na gazie dodawana jest niewielka ilość benzyny przy większym obciążeniu).
Jedyną instalacją zapewniającą prawidłowe i bezawaryjne funkcjonowanie bez użycia lubryfikacji jest instalacja V generacji Vialle LPFI.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.