17.10.2009
Pytanie o eksploatację instalacji.

Gaśnie na gazie

samochód: Renault Mégane 1996 r. | 8V | 75KM
instalacja: Lovato

Pytanie

Witam i proszę o pomoc. Od kilku dni po uruchomieniu silnika /przełącza się na gaz przy ok. 2000 obr./, po przejechaniu ok. 400m na LPG po wrzuceniu na luz, silnik gaśnie. Po powtórnym uruchomieniu usterka już nie występuje. Dzieje sie tak wyłącznie rano, podczas dnia po 8h postoju nic takiego się nie dzieje. Silnik pracuje równo, na benzynie to zjawisko nie występuje. Zauważyłam jedynie, że podczas jazdy na zimnym silniku na benzynie, samochód na chwilę traci moc /sprawia wrażenie jazdy na dystansie 50m na zaciągniętym hamulcu ręcznym:)/. Poziom płynu chłodniczego jest ok, kopułka i palec rozdzielacza wyczyszczony, świece wymieniane ok. 10 000 km temu, przewody nowe, filtr gazu wymieniony, powietrza również. Przebieg na instalacji LPG to 20 000km. Proszę o pomoc, bo od kilku dni w drodze do pracy stoję na awaryjnych dokładnie w tym samym miejscu i budzę zdziwienie lub zniecierpliwienie pozostałych uczestników ruchu:)

Praktyk:

W przypadku, gdy wszystko w samochodzie jest ok. (od strony benzynowej i gazowej), auto może funkcjonować poprawnie na gazie nawet przy niskich temeraturach. Kiedy temperatury zewnętrzne osiagają wartości poniżej 10 stopni C zaleca się jednak lekko rozgrzać silnik na benzynie przed przełączeniem na gaz. W wielu systemach jest tzw. czujnik temeratury, na podstawie sygnału którego system umożliwia przełączenie na gaz. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie ponieważ zwalnia użytkownia z pamiętania o tym.

Gaśnięcie silnika na gazie może wynikać z niedomagania instalacji gazowej jak również układu benzynowego. Podstawą poprawnej pracy silnika na gazie jest pełna sprawność silnika na benzynie. Utrata mocy podczas jazdy na benzynie może być zatem przyczyną usterki występującej właśnie w układzie benzynowym pomimo gaśnięcia silnika wyłącznie na gazie. W celu prawidłowej oceny występującego problemu proponuję przeprowadzić diagnostykę silnika i instalacji. Dobrze jest wykonać ją w warunkach kiedy występują objawy, co może wiązać się z koniecznością pozostawienia auta na dzień lub dwa w warsztacie (pozwoli to serwisowi zaobserwować moment spadku mocy na benzynie, moment przełączania na gaz oraz moment gaśnięcia).
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.