17.01.2011
Pytanie o eksploatację instalacji.

Gaśnie przy dojeździe do skrzyżowań

samochód: Audi A4 1998 r. | 8V | 101 KM
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Witam, Auto jak w opisie - instalacja ma przejechane około 5 tyś km. Po pierwszym przeglądzie podstawowym - nie wykazało podobno usterek - instalacja się przyjęła. Praktycznie od początku jej istnienia w samochodzie auto potrafiło raz na tydzień przygasnąć kilkakrotnie podczas jazdy miastem. Dzieje się tak przy dojeździe do skrzyżowania, hamowanie, wciśnięcie sprzęgła w ostatniej fazie, i stop - obroty zanurkują do około 400 po czym auto gaśnie. Ostatnio dzieje się tak praktycznie nagminnie (gazownik ustawił czyszczenie wtrysków czy coś takiego aby temu zapobiedz, niestety nic nie pomaga). Zwala winę na markę samochodu i podzespoły. Podobno w każdym VW i Audi z silnikami 1.6 - 1.8 występuję ten problem "za wolnej przepustnicy" - moje pytanie jest takie, czy to możliwe, że rzeczywiście przepustnica jest za wolna i za wolno reaguje na tą instalację LGP ? Czy w takiej sytuacji mam prawo żądać od gazownika demontażu instalacji i zwrotu pieniędzy bo przecież mnie nie powinno to obchodzić że auto ma za wolne podzespoły - instalacja ma być dobrana pod auto a nie auto pod instalacje. No i czy teoria z przepustnicą to prawda ? Dodam, że na benzynie auto nie gaśnie i nie nurkuje obrotami.PozdrawiamDawid

Praktyk:

Silniki VW 1.6 i 1.8 to jedne z lepszych jednostek pod kątem eksploatacji na gazie i nie słyszałem o zjawisku "zbyt wolnej przepustnicy". Natomiast rzeczywiście przepustnica wymaga pewnych zabiegów jak np.: bardzo ważne jest by co pewien czas (około 20 tys. km) wyczyścić dokładnie blok przepustnicy i "wpisać parametry podstawowe" do sterownika bazynowego przy pomocy odpowiedniego przyrządu diagnostycznego (VAG, KTS itp.).
Zjawisko przygasania przy zabrudzonej przepustnicy na benzynie może być niezauważalne, natomiast na gazie rzeczywiście może występować. Sprzyjają temu zjawisku dodatkowo: zbyt długie przewody między wtryskiwaczami a kolektorem ssącym lub zbyt duże dysze wtryskiwaczy gazu.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.