09.10.2009
Pytanie o eksploatację instalacji.

Gaz

samochód: Ford Mondeo 2003 r.
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Dzień dobry, pisałem już do pana o moim problemie. Przypomnę jeszcze raz o co chodzi, mam Mondeo silnik 2.l rok 2003, założyłem gaz miesiąc temu. Problem pojawia się w tym, że jadę, gaz się mi wyłącza, ale chcę przyspieszyć auto, nie reaguje, spada z obrotów i gaśnie. Byłem ustawić w serwisie jak pan mi poradził po 200 kilometrach zrobionych zaczęło mi to samo robić. Problem, że mieszkam w Pradze a w Czechach ten gaz nie jest modny tak jak w Polsce i nie ma tyle serwisów, żeby mi poradzili. Chcę wiedzieć jaki problem jest, żeby wyświetlić w serwisie tam co zakładali mi gaz. Dziękuje bardzo.

Praktyk:

Powodów takiego zachowania się instalacji może być bardzo wiele. W celu trafnego zlokalizowania przyczyny niezbędna jest niestety diagnostyka przy użyciu programu do danej instalacji gazowej. Diagnostykę należy przeprowadzić podczas próby drogowej w taki sposób, aby wywołać objawy i jednocześnie zaobserwować parametry niezbędne do pracy systemu (np. prędkość obrotowa pojazdu, temperatura reduktora, temperatura gazu, ciśnienie gazu, zasilanie systemu).
Może być tak, że w serwisie usunięto tylko skutki problemu a nie jego przyczynę. Wtedy po jakimś czasie od wizyty problem może powracać.

Proszę o dodatkowe dane co to jest za system?
Proszę o informację co Pan chce, aby "wyświetlił serwis".
Po zalogowaniu, będzie Pan mógł napisać dodatkowe informacje czy pytania.

Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.