18.06.2015
Jaką instalację LPG wybrać?

Honda CR-V (2005), 2.0 i-VTEC 150 KM (110 kW)


Uwagi pytającego:

Czy instalacje V generacji firmy Icom są dobre jakościowo? Jak wypadają na tle Vialle? Jakie instalacje IV generacji są godne polecenia + jaki układ lubryfikacji. Proszę o wskazanie instalacji sortując od najlepszej (jakość i trwałość) do najgorszej.

Praktyk:

Z instalacjami V generacji firmy Icom, obecnie oferowanymi na naszym rynku nie mam większego doświadczenia. Kilka lat temu miałem okazję zamontować parę kompletacji tej firmy i przysporzyły one wielu problemów zarówno w zakresie regulacji jak i trwałości. Wtedy instalacje Vialle wypadały dużo lepiej. Jak wygląda sytuacja dzisiaj, trudno powiedzieć, bo nie montuję już Icoma.

Więcej bieżących informacji na temat instalacji Icom można znaleźć w artykule Przełom w technologii ICOM. Jeśli wierzyć jej przedstawicielom systemy te znacznie się zmieniły. Ponadto firma bardzo aktywnie działa na wymagającym rynku amerykańskim, co także może być potwierdzeniem pozytywnych zmian jaki nastąpiły w systemach LPG firmy Icom.

Jeśli chodzi o ranking instalacji IV generacji to trudno go stworzyć ponieważ poziom jakościowy poszczególnych systemów jest bardzo wyrównany. Mamy na rynku zarówno instalacje włoskie, które są obecne na rynku od początków branży LPG w Polsce i firmy holenderskie o legendarnej wręcz jakości. Z pewnością są to firmy z dużą tradycją, prezentujące bardzo wysoki poziom. Nie należy jednak zapominać o systemach polskich firm, które często są tak samo dobre, a w niektórych aspektach wręcz lepsze, bo uwzględniają w większym stopniu nasze warunki eksploatacji. Ponadto ceny instalacji polskich producentów są często niższe, dostosowane do polskich realiów.

W przypadku silnika Hondy 2.0 i-VTEC (150 KM) naprawdę można zastosować praktycznie każdą instalację sekwencyjną i wcale nie mus to być instalacja szczególnie wyszukana. Plusem zastosowanie systemu V generacji będzie brak konieczności stosowania lubryfikacji.

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit Direct.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.