05.02.2015
Pytanie o eksploatację instalacji.

Honda Civic (2009), 1.8i-VTEC 140 KM (103 kW)

instalacja: AC
reduktor: AC
wtryskiwacze: Hana

Pytanie:

Witam,

Mam problem z instalacją STAG 300 Premium, wtryskiwacze czerwone Hana, reduktor AC. Od początku instalacji w okresie jesień-zima, gdy jest chłodno występuje problem z przełączaniem benzyny na gaz. Zaraz po przełączeniu lub chwilę po nim gdy wciśnie się sprzęgło (podczas dojazdu do skrzyżowania a ja akurat tak mam) obroty spadają do zera j silnik gaśnie. Następne uruchomienie już wszystko jest OK.

Instalator wymienił wtryskiwacze z zielonych Hana na czerwone i był wymieniany reduktor. Z mojej strony były też regulowane zawory (ale przebieg był tylko 32 tys. km od nowości). Zrobiłem bo technicy STAGa tak zalecili. Teraz problem znowu wrócił. Przypuszczam, że może być problem z ucieczką gazu z przewodów przez noc lub przez parę godzin postoju, ale to tylko moje przypuszczenia.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Dziękuję i pozdrawiam

Praktyk:

"Ucieczka" gazu z przewodów mogłaby powodować gaśnięcie silnika ale jedynie w momencie samego przełączania na gaz. Jeżeli do gaśnięcia dochodzi również po chwili pracy silnika na paliwie gazowym przyczyn upatrywałbym w zabrudzeniu wtryskiwaczy lub niewłaściwej kalibracji systemu.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.