20.11.2015
Jaką instalację LPG wybrać?

Hyundai Terracan (2004), 3.5 i V6 24V (195KM)


Uwagi pytającego:

Interesuje mnie instalacja z wtryskiem fazy ciekłej gazu w tym silniku - jeżeli jest to możliwe np. Vialle Liquid Si

Praktyk:

Według informacji, którymi dysponuję jest to silnik G6CU z pośrednim wtryskiem benzyny wyposażony w hydrauliczne popychacze w układzie rozrządu (w związku z tym nie wymaga stosowania lubryfikacji). Może być zatem zasilany LPG z wykorzystaniem większości oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Oczywiście aby dokładnie odpowiedzieć czy jest możliwy montaż instalacji Liquid SI należy dokonać oględzin silnika, bo w tym systemie konieczne jest bardzo precyzyjne ustawienie wtryskiwaczy gazowych z dyszami w centralnej części kanałów dolotowych. Czasami jest z tym kłopot, dlatego konieczna jest weryfikacja tego w serwisie.

Jest to jednak samochód z jednostką napędową z hydraulicznymi popychaczami, więc spokojnie może być zasilany z wykorzystaniem klasycznej sekwencji (IV generacji). Będzie to rozwiązanie tańsze, a w przypadku tego silnika tak samo dobre.

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit Direct.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.