07.09.2015
Jaką instalację LPG wybrać?

Hyundai i30 (2013), 1,6 MPI 120 KM


Uwagi pytającego:

Czy to tego auta i takiego silnika jest możliwość założenia instalacji LPG, w jakich parametrach. Jaki jest koszt takiej instalacji?

Praktyk:

Silnik tego pojazdu może być z powodzeniem dostosowany do zasilania LPG. Nie wymaga on specjalnych komponentów i można w nim zastosować większość oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub system V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Decydując się na system IV generacji należy pamiętać o konieczności zastosowania układu lubryfikacji gniazd zaworowych. Instalacja V generacji nie wymaga dodatkowej lubryfikacji.

Ceny są oczywiście zróżnicowane w zależności od marki systemu i regionu kraju. Wahają się one od około 2,5 do 3,5 tys. zł za instalacje IV generacji. Do tego należy doliczyć koszt lubryfikacji, którą można zamontować już za 200 zł. Jeśli chodzi o systemy V generacji to ich ceny oscylują w granicach 6 tys. zł.

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit Direct.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.