26.01.2016
Jaką instalację LPG wybrać?

Hyundai ix35 (2011), 2.0 2WD 163 KM (120 kW)


Uwagi pytającego:

Witam, Mam pytanie czy ogólnie do jakiegoś Hyundai i35 obojętnie z jakim silnikiem benzynowym od roku 2011-2013 istnieje możliwość instalacji LPG. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Praktyk:

Silnik ten może być z powodzeniem dostosowany do zasilania LPG z wykorzystaniem większości oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

W przypadku zastosowania instalacji IV generacji należy zamontować układ lubryfikacji gniazd zaworowych. System V generacji nie wymaga dodatkowej lubryfikacji.

W silniku tym należy pamiętać także o okresowej kontroli (co 30 tys. km) i ewentualnej regulacji luzów zaworowych.

Do zasilania gazem nadaje się także silnik 1.6 (135 KM). Jest to co prawda silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny, który wymaga dedykowanej instalacji gazowej ale z uwagi na dużą popularność został on opracowany pod katem zasilania LPG przez wielu producentów instalacji gazowych (BRC, Landi Renzo, Lovato, Prins, STAG, Vialle, Zavoli i Zenit).

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.