15.12.2009
Jaką instalację LPG wybrać?

Instalacja BRC do Subaru Tribeca

samochód: Subaru Tribeca 2006 r. | 250 km
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Witam, proszę o informację czy można zamontować instalację LPG do Subaru Tribeci wersja USA z 2006 roku. Słyszałem rózne opinie na tak i na nie, jeżeli już polecana jest instalacja BRC, a poza tym jakiej marki wybrać reduktor i wtryskiwacze? Czy nie będzie później problemów z zaworami i uszczelkami pod głowicą. Pozdrawiam

Praktyk:

Rzeczywiście silniki Subaru 3.0 H6 mają dość delikatne gniazda zaworowe. Zaniedbując kontrolę czy ewentualnie regulację luzów zaworowych możemy znacznie skrócić żywotność głowic. Oprócz wymienionej przez Pana instalacji BRC na rynku jest jeszcze kilka marek m.in.: AC STAG, Landi Renzo, Elpigaz a każdy z wymienionych producentów zapewnia odpowiednią kompletację instalacji do tego silnika. Oprócz instalacji gazowej dobrze jest zastosować zestaw do lubryfikacji gniazd zaworowych mający na celu zmniejszenie ryzyka przedwczesnego zużycia głowic.
Na rynku niemieckim i włoskim wybrani dealerzy Subaru mają w ofercie instalacje gazowe i montują je w fabrycznie nowych samochodach.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.