10.10.2009
Jaką instalację LPG wybrać?

Instalacja V generacji

samochód: Honda Accord 2006 r. | 6V | 244 wersja amerykanska
typ instalacji: inna

Pytanie

Witam, czy do tego auta mogę założyć dedykowaną instalację V generacji? Gdzie szukać czy firma Vialle produkuje instalacje do tego silnika? Jaki byłby mniej więcej koszt montażu tej instalacji? Czy potrzebna jest lubryfikacja? Czy w 100% ta instalacja nie szkodzi silnikowi? Regulacja zaworów jest konieczna? Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Praktyk:

Według mojej wiedzy instalacja V generacji dedykowana dla Hondy Accord 3.0 nie została jeszcze opracowana. Można to jednak dokładnie sprawdzić u przedstawiciela Vialle w Polsce - w firmie LTA Polonia z Kielc - dane adresowe można znaleźć w naszej wyszukiwarce firm w dziale hurtownie.
Trudno jest dać 100% gwarancję, że instalacja nie wpłynie negatywnie na trwałość silnika (głowic). Przy zamontowanej profesjonalnej instalacji, zależy to głównie od jakości użytych materiałów przez producenta samochodu i niestety takimi szczegółami zazwyczaj producenci się nie chwalą.

Z całą pewnością instalacja V generacji jest najbardziej zaawansowaną ze wszystkich dostępnych na rynku. Jako układ dedykowany, jest on dopracowany dokładnie do konkretnego auta co daje gwarancję odpowiedniej i bezpiecznej dla silnika eksploatacji.
W związku z faktem, iż w systemie V generacji gaz podawany jest do kolektora w fazie ciekłej (i dopiero tam się rozpręża obniżając temperaturę zasysanej do silnika mieszanki gazowo-powietrznej), warunki pracy silnika na gazie są lepsze niż przy systemach IV generacji.

Zestaw do lubryfikacji w przypadku Hondy zalecałbym bez względu na rodzaj instalacji.

Czynnosci obsługowo-naprawcze takiej jak np. sprawdzenie i regulacja zaworów powinny być wykonywane bez względu na rodzaj zasilania.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.