01.06.2011
Jaką instalację LPG wybrać?

JAKA INSTALACJA DO W/W SAMOCHODóW?

samochód: Toyota Avensis 2006 r.

Pytanie

Dzień dobry,Mam pytanie do Pana na temat instalacji gazowej, do jakiego silnika najlepiej nadaje się instalacja gazowa. Myślę o samochodach:Toyota Avensis, Skoda Octavia, Opel Vectra, BMW 318 - samochody z rocznika min 2006 r. Jaki będzie najlepszy model silnika do instalacji gazowej w tych samochodach?Jaką wybrać instalację gazową do tych samochodów: LPG, LPI, CNG? Jakie są koszty tych instalacji i jaka instalacja jest najmniej awaryjna?Czy na terenie woj. pomorskiego są wasze serwisy instalacji gazowej?Z góry dziękuję za odpowiedź.PozdrawiamAndrew

Praktyk:

Biorąc pod uwagę roczniki aut, które Pan rozpatruje skoncentrowałby się na Skodzie Oktavi 1.6, ewentualnie Avensis 1.8. Silniki BMW z rocznika powyżej 2006 mogą być jednostkami z bezpośrednim wtryskiem benzyny do cylindra wymagającymi instalacji dedykowanej do tej konkretnej jednostki napędowej, a instalacje do tych silników dość dobrze są opracowane jedynie do grupy aut VW i są to instalacje holenderskiej firmy Vialle.
Do dwóch pierwszych aut z powodzeniem można zaproponować instalację IV generacji. Z marek dostępnych na rynku może być to np.: AC Stag, BRC, Lovato, Landi Renzo. A z instalacji V generacji wspomniana już instalacja Vialle system LPFI, bardzo dobrze spisujący się w silnikach Toyoty, jak również można zastosować go w silnikach Opla po 2006 r.

Szukając warsztatu proszę skorzystać z wyszukiwarki i forum gazeo.pl
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.