30.09.2013
Pytanie o eksploatację instalacji.

Jak jest z tym Subaru?

samochód: Subaru Forester 2008 r.

Pytanie

Witam,

Mam pewien dylemat. Kiedyś chciałem kupić Subaru z 2012 roku, 2.0 benzynka. Gdzieś czytałem, że jest to świetny model do LPG. Później przeczytałem w czasopiśmie, że ma problem z regulacją zaworów i są to jakieś kosmiczne ceny i trzeba, je regulować co 15000 km.

Proszę mi powiedzieć, jak rzeczywiście jest z tymi silnikami i może orientuje się Pan ile kosztuje rzeczywiście takie regulowanie, jak często trzeba to robić?

Teraz zastanawiam się nad nowym Subaru z 240 konnym silniczkiem. Proszę mi powiedzieć czy da się do tego zainstalować gaz i ile może mnie kosztować serwisowanie. tzn. czy będę miał problematyczne serwisowanie.

Pozdrawiam:)

SiuwaxXx

Praktyk:

Silniki 2.0 do 2012 r. mają regulowane luzy zaworowe i przy eksploatacji na LPG trzeba okresowo kontrolować ewentualnie regulować luzy zaworowe. Ryzko przedwczesnego zużycia głowic minimalizuje montaż instalacji V generacji. Według mojej wiedzy silniki w nowych Subaru są jednostkami z bezpośrednim wtryskiem benzyny do cylindrów i dotychczas żadna z firm nie opracowała instalacji do nich. Montaż instalacji jest zatem niemożliwy.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.