24.11.2009
Jaką instalację LPG wybrać?

Jak oceniasz Vialle?

samochód: Toyota Corolla 2003 r. | 16V

Pytanie

Witam, mam zamontowaną instalację LPG Vialle w Toyota Corolla 2003r. pojamność 1,4. Mam pytanie, czy powinno robić się regulację zaworów, i czy w ogóle coś takiego wykonuje się w tych silnikach? Przebieg 140 000. Co pan sądzi o instalacji firmy Vialle? Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Praktyk:

Regulację, kontrolę luzów zaworowych należy wykonywać niezależnie od rodzaju paliwa (benzyna, LPG, CNG) jak również niezależnie od rodzaju instalacji gazowej dotyczy to również silnika 1.4 vvt-i.
Jeśli chodzi o obsługę, to w instalacji Vialle V generacji nie ma typowych filtrów, jak przy instalacjach wcześniejszych generacji. Należy natomiast przeprowadzić kontrolę dawki paliwa i szczelności systemu.
Instalacja Vialle to najbardziej zaawansowana technologicznie instalacja na rynku. Zapewnie parametry pracy silnika na gazie identyczne a często trochę lepsze niż na benzynie. Ze względu na podawanie ciekłego gazu bezpośrednio do kolektora (gdzie się rozpręża obniżając temeraturę) instalacja Vialle zapewnia lepszy współczynnik napełnienia cyllindrów i co bardzo ważne mniejszy wzrost temeratury pracy silnika (mniejsze obciążenie cieplne) w porównaniu z pozostałymi generacjami instalacji.
Wadą instalacji Vialle jest ich koszt, ograniczona dostępność (to instalacja dedykowana do konkretnego modelu, więc o ograniczonym zastosowaniu - nie można jej założyć do każdego samochodu) oraz wrażliwość na gaz złej jakości (czasami występuje konieczność naprawy pompy paliwa umieszczonej w zbiorniku z gazem).
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.