13.11.2009
Jaką instalację LPG wybrać?

Jaka instalacja LPG będzie najlepsza do MB W124 coupe Ce300?

samochód: Mercedes C-Class 1992 r. | 16V | 180KM

Pytanie

Wiam Serdecznie.Rok produkcji mojego auta to 1992r. (16-sto lub 24-ro zaworowe)-Nie mam pewności.Moje pytanie zawarte jest w temacie pytania. Dodatkowymi pytaniami po uzyskaniu od Pana odpowiedzi byłyby pytania:1) Jakie mogą wystąpić ewentualne problemy z zamontowaną instalacją ?2) Na co zwracać szczególną uwagę i o co dbać, aby auto było właściwie eksploatowane? Z wyrazami Szacunku i Pozdrowieniami,Marius.

Praktyk:

W Mercedesie 300 CE z `92 r. najczęściej były montowane silniki 6-cylidrowe 12-sto zaworowe na mechanicznym wtrysku paliwa. Wtrysk taki uniemożliwia montaż instalacji IV generacji ze względu na brak elektrycznego wysterowania wtryskiwaczy benzynowych. Z tych powodów możliwy jest montaż instalacji II lub III generacji. Instalacja II generacji w przypadku tego auta niesie ze sobą ryzyko wystąpienia tzw. "strzału", przy którym może ulec uszkodzeniu układ pomiarowy powietrza, co uniemożliwi dalszą ekploatację auta nawet na benzynie.
Instalacja III generacji eliminuje to ryzyko, zostaje natomiast problem występujący zarówno w przypadku instalacji II jaki i III generacji tzn. problem ze stabilnością biegu jałowego (możliwość gaśnięcia auta).
Szczególną dbałość po zamontowaniu instalacji należy przykładać do układu benzynowego (szczelność układu - kluczowa sprawa przy układach z wtryskiem mechanicznym) oraz do układu zapłonowego (świec, przewodów, kopułki, palca rozdzielacza, cewki zapłonowej).
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.