05.05.2010
Jaką instalację LPG wybrać?

Jaka instalacja będzie optymalna?

samochód: Ford Mondeo 1993 r. | 16V | Przebieg: 230 000 km

Pytanie

Witam,Uprzejmie proszę o poradę odnośnie rodzaju instalacji gazowej do tego samochodu. Mam możliwość założenia instalcji:I generacja-1300 złII generacja-1600 zł sekwencja-1900 zł.Planowany miesieczny przebieg ~1300 km.Chodzi mi głównie by instalacja była jak najmniej awaryjna i bezproblemowa w eksploatacji w tym samochodzie. Czy zwykłe instalacje stwarzają poważne problemy w tego typu silnikach? Czy instalacja sekwencyjna może przestawiać się na gaz w miarę szybko - bez konieczności nagrzewania silnika do odpowiedniej temp.? Pozdr

Praktyk:

Osobiście odradzam montaż instalacji I i II generacji do silnika 1.6 Forda Mondeo. Potrafią one przysporzyć dość wiele problemów (np. gaśnięcie, falowanie obrotów i najważniejsze - strzały). Najlepszym wyborem jest instalacja IV generacji i w przypadku tego silnika większość oferowanych instalacji bez problemu współpracuje z tymi silnikami.
Wyższy koszt instalacji sekwencyjnej zostanie zrekomensowany przez bezproblemową eksploatację, lepsze właściwości trakcyjne auta i odpowiednie zużycie gazu.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.